Wyobrażenia a rzeczywistość w biznesie online

Kiedyś na blogu opisałam jak wyglądało u mnie zderzenie teorii i praktyki po studiach prawniczych. W tamtym wpisie kilka osób gościnnie podzieliło się własnymi doświadczeniami. Wpis był dla Was bardzo cenny, a ja pomyślałam, że warto tę tematykę kontynuować. Nie mam oczywiście doświadczeń w zbyt wielu zawodach, dlatego oddaję głos innym. Jeżeli chcesz się wypowiedzieć na blogu o swoim zderzeniu teorii z praktyką, oczekiwań z rzeczywistością, daj mi znać. Napisz maila, albo wiadomość na Facebooku bądź Instagramie.

A dziś moją gościnią jest Dagmara Sobczak, która opowie Wam o doświadczeniach introwertyczki w biznesie online.

Czytaj dalejWyobrażenia a rzeczywistość w biznesie online

Ciąża pozamaciczna – moja historia

Osoby śledzące mnie na Instagramie mogły zauważyć, że jakiś czas temu byłam w szpitalu. Dzisiaj dojrzałam do tego, żeby podzielić się moją szpitalną historią. Ten wpis dla mnie to niejako spłata „długu wdzięczności”.  Dlaczego? Dlatego, że kiedy usłyszałam „ciąża pozamaciczna”, nie był to dla mnie aż taki szok. Czytałam o tym wcześniej u Lifemanagerki. Wiedziałam, że można przez to przejść i żyć dalej. Wpis „dziewczyny z Internetu” sprawił, że łatwiej mi było zmagać się z tym, czego doświadczyłam. Dlatego dzielę się swoją historią. Dla kogoś, kto słysząc „niech pani się zgłosi do szpitala”,  będzie szukał historii z happy endem.

(więcej…)

Czytaj dalejCiąża pozamaciczna – moja historia

Jedno małe słowo na 2022 rok! Już go nie chcę…

Ideę One Little Word (OLW), jednego małego słowa zapewne znacie. Pochodzi od Ali Edwards i mówiąc w skrócie polega na ustaleniu sobie jednego słowa – klucza, drogowskazu na nadchodzący rok. To słowo ma nam wyznaczać kierunki działania, prowadzić nas przez kolejne dwanaście miesięcy. Wyznaczałam jedno małe słowo od 2017 roku. Były to przeróżne słówka, czasem po polsku, czasem po angielsku. W zależności od tego jak mi pasowało.

(więcej…)

Czytaj dalejJedno małe słowo na 2022 rok! Już go nie chcę…

„Weź się za siebie!”O bagatelizacji problemów i emocji.

Ten wpis powstaje w ramach Kampanii Społecznej Higieny Umysłu #Równoważę organizowanej przez Kamilę Paszelke z bloga uważniej.pl. W ramach tej kampanii postanowiłam poruszyć temat, który dla mnie osobiście jest bardzo istotny. Ale najpierw krótkie przypomnienie : nie jestem lekarką, nie jestem terapeutką, nie jestem specjalistką w zakresie zdrowia psychicznego. Postanowiłam podzielić się własnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą zdobywam na studiach, bo wiem, że to potrafi czasem pomóc, dodać otuchy, otworzyć oczy na pewne kwestie. Ale nic nie zastąpi pomocy profesjonalisty. 

(więcej…)

Czytaj dalej„Weź się za siebie!”O bagatelizacji problemów i emocji.

Aplikacja sędziowska. KSSiP w pytaniach i odpowiedziach

Dzisiaj na blogu długo oczekiwany wpis gościnny. Lawyerek – tegoroczny absolwent aplikacji sędziowskiej, prywatnie mój partner życiowy, odpowiada na Wasze, zadane jakiś czas temu na moim Instagramie, pytania o KSSiP.

Zanim oddam głos Lawyerkowi, krótkie przypomnienie – na blogu możecie znaleźć jego wpis o egzaminie wstępnym na aplikację sędziowską.

(więcej…)

Czytaj dalejAplikacja sędziowska. KSSiP w pytaniach i odpowiedziach

Studia po trzydziestce. Prawo vs psychologia. Studia kiedyś i dziś.

Ci z Was, którzy mnie śledzą, chociażby na Instagramie, być może już wiedzą, że w październiku ponownie zostałam studentką, tym razem studentką psychologii. Zdecydowałam się na studia po trzydziestce w sumie trochę przypadkiem, chociaż nie ukrywam, że psychologia od dawna była dla mnie fascynującą dziedziną. Jak to się stało, że zaczęłam studia po trzydziestce? Dlaczego wybrałam psychologię? Zapraszam do lektury wpisu albo wysłuchania filmu na YouTube!

(więcej…)

Czytaj dalejStudia po trzydziestce. Prawo vs psychologia. Studia kiedyś i dziś.

Czy prawo to trudny kierunek studiów?

W dzisiejszym wpisie odpowiem na pytanie, które nurtuje wiele osób: czy prawo to trudny kierunek studiów?

Bardzo często, czy to w mediach społecznościowych, czy mailowo dostaję pytania o to, czy studia prawnicze są trudne, czy to prawda, że trzeba się uczyć na pamięć wszystkich przepisów, czy też fragmentów kodeksów. Często też dostaję pytania o to, czy ktoś kto nie było dobry z historii, nie lubił historii, nie zdawał jej na maturze, ma szanse na studiach prawniczych. Na te pytania, postaram się dziś odpowiedzieć.

(więcej…)

Czytaj dalejCzy prawo to trudny kierunek studiów?